• Обновено
MEPRA flatware-служат-сетови, Метален

MEPRA flatware-служат-сетови, Метален

Rating 
DEN 17664.48

Залиха
Во магацинот.

Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО FLATWARE : Mepra прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина за миење садови безбедно.Овој прибор за јадење е отпорна на ' рѓа, корозија, бледнее, tarnishing, и chipping да се обезбеди долгорочна flatware сет.ИТАЛИЈАНСКИ ИЗРАБОТЕНИ ДИЗАЈНИ : Mepra е познат за иновативност во дизајнот, благодарение на профитабилен соработки со важни италијански дизајнери како што се Angelo Mangiarotti.Сега ќе можете да лесно да се донесе парче Направени во Италија историјата на вашата маса.Се ДОЖИВЕЕ НЕШТО ПОСЕБНО : На Urana flatware колекција карактеристики сложена флорални мотиви.Моделот е вешто рака-насликани со електронски ласер engraver.ВИСОКА ОТПОРНОСТ на ПРИБОР за јадење : јадење приборот за јадење во собата е направен со користење на не ' рѓосувачки челик 18/10. Оваа челик содржи повеќе од 5 отсто легирање елементи и е многу силна.Материјалот е отпорен на оксидација и ' рѓа.Секој прибор за јадење има PVD титаниум слој со црното злато заврши. 20 ПАРЧЕ ПРИБОР за јадење ПОСТАВЕН ВКЛУЧУВА : Mepra 20-парче сет вклучува 4x табела вилушка, 4x табела нож, 4x Американски лажица, 4x салата вилушка, и 4x Европската лажичка кафе.Комплетна flatware сет за 4 табела settings.Овој 20-парче сет вклучува 4x табела вилушка, 4x табела нож, 4x Американски лажица, 4x салата вилушка, и 4x Европската лажичка кафе.Комплетна flatware сет за 4 табела settings.На Urana flatware колекција карактеристики сложена флорални мотиви.Моделот е вешто рака-насликани со електронски ласер engraver.Mepra прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина за миење садови безбедно.Овој прибор за јадење е отпорна на ' рѓа, корозија, бледнее, tarnishing, и chipping да се обезбеди долгорочна flatware сет.

Основни карактеристики

Најдобри понуди