• Обновено
ХСС Повеќе Дупка, Мулти‑цел Заострените Reaming Директно Ритам Универзален и за Дупчење

ХСС Повеќе Дупка, Мулти‑цел Заострените Reaming Директно Ритам Универзален и за Дупчење

Rating 
DEN 1636.80

Залиха
Во магацинот.

Едно парче поддршка мулти‑цел, може да се вежба дупки на различни дијаметри, отворен и ream, deburring, и прецизно дупчење.Доаѓаат со скала, со дијаметар е јасно на прв поглед, на одбележување е многу јасно.X‑облик отворање дизајн ефикасно го намалува вежба малку пропаѓање, усвојување на универзална хексадецимален месо тело тип.Кога обработка круг дупки на различни големини на тенки материјали, нема потреба да се замени со малку вежба, која заштедува време.Производот може да се вежба дрво, од нерѓосувачки челик, пластична плоча, бакар плоча, алуминиумска плоча.Функција : 1. Едно парче поддршка мулти‑цел, може да се вежба дупки на различни дијаметри, отворен и ream, deburring, и точни drilling2. X‑облик отворање дизајн ефикасно го намалува вежба малку пропаѓање, усвојување на универзална хексадецимален месо тело type3. Доаѓаат со скала, со дијаметар е јасно на прв поглед, на одбележување е многу clear4. Кога обработка круг дупки на различни големини на тенки материјали, нема потреба да се замени со малку вежба, која ги снима time5. Производот може да се вежба дрво, од нерѓосувачки челик, пластична плоча, бакар плоча, алуминиум plate Specification : Предмет Тип : Чекор Вежба Bit Material : Висока брзина steel Uses : Дупчење дрво, од нерѓосувачки челик, од пластични плочи, бакарни плочи, алуминиум plates Applicable Опрема : Електрична вежба, клупа вежба, батерија вежба, итн.Месо тело Тип : Општи хексадецимален handle Size(прибл.)Број на Steps Blade должина по чекор(прибл.)Месо тело дијаметар(прибл.)Вкупната должина на машина главата(прибл.)4 ~ 20mm / 0.2 ~ 0.8in94.5mm / 0.2in6.35mm / 0.3in55mm / 2.2 во Пакет Листа : 1 x Чекор Вежба Малку.

Основни карактеристики

Item Type:
Step Drill Bit
Material:
High speed steel
Uses:
Drilling wood, stainless steel, plastic plates, copper plates, aluminum plates
Applicable Equipment:
Electric drill, bench drill, battery drill, etc.
Shank Type:
General hex handleSize(approx.)Number of StepsBlade length per step(approx.)Shank diameter(approx.)Total length of cutter head(approx.)4 ~ 20mm / 0.2 ~ 0.8in
94.5mm / 0.2in :
6.35mm / 0.3in55mm / 2.2in :
Package List:
1 x Step Drill Bit :

Најдобри понуди