• Обновено
PLA Филамент за 3D Печатачите 1.75 mm, Creality 3D Печатач со Вжарено Широко Компатибилен за FDM Модел на 3D Принтер, Широко се Компатибилни со Сите 3D Принтери(Црна)

PLA Филамент за 3D Печатачите 1.75 mm, Creality 3D Печатач со Вжарено Широко Компатибилен за FDM Модел на 3D

Rating 
DEN 2061.60

Залиха
Во магацинот.

【Направени од PLA Материјали】Еколошки материјали се со висока чистота, не doped отпад, рециклирани, ќе не блокира недоволна истиснување. 【Направени од PLA Материјали】Еколошки материјали се со висока чистота, не doped отпад, рециклирани, ќе не блокира недоволна истиснување. 【Димензионални Точност & Конзистентност】напредни CCD дијаметар мерење и само-прилагодлив систем за контрола во производството гаранција за овие PLA filaments на 1.75 mm дијаметар, потрошен материјал жица со дијаметар толеранција е во рамките ± 0.02, печатење ефект е подобро, точноста и да е повисок. 【Висока Усогласеност и Мазна Излез】Добра затегнувачка цврстина, еластичност, флуидност, ниско ниво на намалување, високата жилавост, ниската тежина. 【Висок Квалитет】Калапи не е warped, нема меурчиња, печатење моделирани ефект, сјајни и деликатна, точна боја. 【Широк компатибилност】3 D Печатење со Вжарено Силна компатибилност, широко се компатибилни со сите FDM 3 D принтери на пазарот, практичност.Како да го Користите : Инсталирајте и користете Спецификација : Предмет Тип : 3 D Печатач со Вжарено Материјал : PLA Модел : за CR PLA Жица со Дијаметар : Прибл. 1.75 mm/0.07 во Толеранција : ± Прибл. 0.03 mm/0.001 во Затегнувачка Цврстина : 60 MPa Печати Температура : 195-210 ℃ Меур : Никој Применливи Модели : За FDM Модел на 3 D Принтер, Широко се Компатибилни со Сите 3 D Принтери Пакет Листа : 1 x 3 D Печатач со Вжарено.

Основни карактеристики

Item Type:
 3D Printer Filament
Material:
PLA
Model:
for CR PLA
Wire Diameter:
Approx. 1.75mm/0.07in
Tolerance:
± Approx. 0.03mm/0.001in
Tensile Strength:
60MPa
Print Temperature:
195-210 ℃
Bubble:
None
Applicable Models:
For FDM Model 3D Printer, Widely Compatible with All 3D Printers
Package List:
1 x 3D Printer Filament :

Најдобри понуди