• Обновено
Dilwe 3D Печатач PLA Филамент, Ниска Намалување Висока Цврстина 1.75 mm Печатење Резерви Додатоци Компатибилен со Сите 3D Принтери(Сив)

Dilwe 3D Печатач PLA Филамент, Ниска Намалување Висока Цврстина 1.75 mm Печатење Резерви Додатоци Компатибилен

Rating 
DEN 1374.96

Залиха
Во магацинот.

Еколошки материјали се со висока чистота, не doped отпад, рециклирани, ќе не блокира недоволна истиснување.Потрошен материјал жица со дијаметар толеранција е во рамките ± 0.02, печатење ефект е подобро, точноста и да е повисок.Добро затегнувачка цврстина, еластичност, флуидност, ниско ниво на намалување, високата жилавост, ниската тежина.Калапи не е warped, нема меурчиња, печатење моделирани ефект, сјајни и деликатна, точна боја.Силна компатибилност, широко се компатибилни со сите 3 D принтери на пазарот, практичност.Како да го Користите : Инсталирајте и користете Спецификација : Предмет Тип : 3 D Печатач со Вжарено Материјал : PLA Модел : за CR PLA Жица со Дијаметар : Прибл. 1.75 mm/0.07 во Толеранција : ± Прибл. 0.03 mm/0.001 во Затегнувачка Цврстина : 60 MPa Печати Температура : 195-210 ℃ Меур : Никој Применливи Модели : За FDM Модел на 3 D Принтер, Широко се Компатибилни со Сите 3 D Принтери Пакет Листа : 1 x 3 D Печатач со Вжарено.

Основни карактеристики

Item Type:
 3D Printer Filament
Material:
PLA
Model:
for CR PLA
Wire Diameter:
Approx. 1.75mm/0.07in
Tolerance:
± Approx. 0.03mm/0.001in
Tensile Strength:
60MPa
Print Temperature:
195-210 ℃
Bubble:
None
Applicable Models:
For FDM Model 3D Printer, Widely Compatible with All 3D Printers
Package List:
1 x 3D Printer Filament :

Најдобри понуди