• Обновено
uxcell Притисок Компензираат Dripper 1 GPH 4L/H Emitter за Градина Косилка за Наводнување капка по капка со Бодликава Црево Конектор, Пластични Црна 50pcs

uxcell Притисок Компензираат Dripper 1 GPH 4L/H Emitter за Градина Косилка за Наводнување капка по капка со

Rating 
DEN 239.76

Залиха
Во магацинот.

Проток : 1 За Галон на Час / 4 Литар на Час.Barb Дијаметар : 5.5 мм Надворешниот Кол.; Работен Притисок : 1 3,5 кг.Бавно наводнување го оценувате им овозможува на почвата и да ги апсорбираат повеќе вода целосно во коренот зони на растенијата.Авто-пирсинг дизајн, испорачува на истиот единствен проток од почетокот до крајот на цевки работи.Идеален за flowerbeds, тревници, пејсаж, зеленчук, цветни градини, земјоделството, лонци, патио, колонист кутии, лозја.Притисок Надомести (PC) е emitter кој се чува истата излезна во различни водата доводното притисоци.Затоа, PC капе emitters компензира за нерамни терени, должината на снабдување цевка и различни влезот текови.PC drippers олесни повеќе контролирани наводнување, како секој капе emitter врши на претходно проток (на пр. 1 за галон на час), дозволувајќи им на вода што се емитуваат во текот на должината на времето за да биде лесно да се пресметуваат.Ова обезбедува поефикасно наводнување, намалување на ризикот од overwater или подводни.

Основни карактеристики

Најдобри понуди