• Обновено
DripRack Пакување од 100 8 LPH Притисок Компензираат Dripper Emitters, Само Чистење, за Наводнување капка по капка Системи

DripRack Пакување од 100 8 LPH Притисок Компензираат Dripper Emitters, Само Чистење, за Наводнување капка по

Rating 
DEN 716.88

Залиха
Во магацинот.

Прецизни проток на вода до секоја фабрика во секое време.Авто-чистење на работење, на почетокот и крајот на секој наводнување циклус.Одличен за наведнат терени.Компактни мулти-факултативна копчето dripper.Високо сигурен.Уморни од замена изгуби до вода emitters?Обидете се Drip Rack авто-чистење притисок компензираат капе emitters и гледање на вашиот растенија блум без никаков напор.Сет од 100 авто-чистење и притисок компензираат капе emitters.Секој капе emitter има прецизни проток од 2.5 GPH (8 LPH).Секој dripper е направена со користење на највисок квалитет на материјали и тестирани ригорозно за точноста на проток и изработка за максимална корисни живот со иста прецизност на проток.Секој dripper доаѓа со хемиски отпорни на силиконски дијафрагмата дека се поврзува на основните цилиндрични само-црвенило во лавиринтот со широк вода пасуси за заглави-без операција.Препорачливо за различни апликации како што се домашна градина пејсаж, Овоштарници, и Оранжерии.

Основни карактеристики

Најдобри понуди