• Обновено
uxcell 200 Компјутери 5/64 x 1/8 Алуминиумски Круг Главата Солидна Заковки Knurled Shanks

uxcell 200 Компјутери 5/64 x 1/8 Алуминиумски Круг Главата Солидна Заковки Knurled Shanks

Rating 
DEN 191.76

Залиха
Во магацинот.

Евтина алтернатива на навој сврзувачки елементи.Солидна заковки се најсилните навртки кои се користат во прицврстени зглобовите.Оток на месо тело се случува повеќето од освои главата крајот на занитвам.Навртки може да се појачани за некои апликации да се подобри сила и издржливост.Солидна заковки се една од најстарите и најпознатите сигурен видови на сврзувачки елементи.Опис : Цврсти заковки се најсилните навртки кои се користат во прицврстени зглобовите.За да се зацврсти на занитвам, на крајот на месо тело е загрозено, притиснати или откачи по занитвам е вметната во работа-парче.Солидна главата е формирана (нервозно) да се создаде освои главата на занитвам.Кога влијание или притиснете освои, на сила се бара да се формира освои главата на занитвам отекува целиот месо тело на занитвам да целосно се пополни работа-парче дупка.Оток на месо тело се случува повеќето од освои главата крајот на занитвам.Пред-удирани со тупаници или drilled работа-парче дупки се потребни за употреба на најмногу од цврстите занитвам апликации.Спецификации : Име на Производ : Алуминиумско Солидна Rivet Material : Aluminium Shank Дијаметар(д1) : 2mm(5/64 инчи)месо тело Должина(L) : 3мм(1/8 инчи)Глава Дијаметар(d) : 3.5 mm(9/64 инчи)Глава Дебелина(к) : 1mm(3/64 инчи)Боја : Сребро Tone Net Тежина : 12g Package Содржина : 200pcs(+/-2%) x Алуминиум Солидна Занитвам.

Основни карактеристики

Најдобри понуди