• Обновено
ForPro Професионални Колекција Cuticle Nipper Целосна Вилица

ForPro Професионални Колекција Cuticle Nipper Целосна Вилица

Rating 
DEN 287.76

Залиха
Во магацинот.

Направени од високо квалитетен нерѓосувачки челик за крајна перформанси.Дизајниран за средување на кутикулите и hangnails.Карактеристики двојно тензија пролет за удобност и леснотија на користење.Агол-падна ножеви понуда прецизни кроење.Долго-траен, ќе не ' рѓа или оцрни.For Pro Cuticle Nipper безбедно и ефикасно скратува кутикулите и hangnails.Целосната вилица е идеален за употреба во поголеми cuticle области и остри прецизност ножеви лесно да се намали преку мртвите cuticle кожата.Дршката се вклопува удобно во рака и нуди оптимална контрола.Cuticle nipper е направен од високо квалитетен нерѓосувачки челик за да се спречи рѓа и оцрни од градење со текот на времето, обезбедување на долготрајна употреба.Sanitization : Сите спроведува мора да бидат санирани во дезинфекција решение со ' рѓа инхибитор (препорачуваме For Pro Мулти-Cide средства за Дезинфекција).Не користете алкохол како тоа ќе рѓа на зглобовите.For Pro Професионални Колекција се карактеризира со највисок квалитет, најдобра вредност, и најголемиот избор за професионалци и потрошувачите.Сите производи вклучуваат 100% безусловна гаранција.

Основни карактеристики

Најдобри понуди