• Обновено
Ноктите Ножици - Tenartis произведено во Италија

Ноктите Ножици - Tenartis произведено во Италија

Rating 
DEN 239.76

Залиха
Во магацинот.

Криви ножеви за лесно и прецизно сечење, огледало полиран финиш.Никел-обложено јаглероден челик.Појачани и изострен ножеви за високо сечење перформанси и долг живот на сечење на работ.Ножеви должина 25 mm; вкупна должина 9 см/3,5 инчи.Страна направена во Premana, Италија.Ножици специјално дизајнирани за прецизно сечење fingernails Care инструкции : јаглероден челик нуди многу високо сечење перформанси, долготрајни работ и е полесно да се ре-изостри, сепак е предмет на корозија.За да се спречи рѓа, секогаш чувајте го алатка за сува и избрише ножеви со чиста маслото редовно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди