• Обновено
Dorman 626-537 Мотор Грејач Црево Собранието Компатибилен со Изберете Ford / Линколн Модели (OE FIX)

Dorman 626-537 Мотор Грејач Црево Собранието Компатибилен со Изберете Ford / Линколн Модели (OE FIX)

Rating 
DEN 966.00

Залиха
Во магацинот.

Надгради материјал - ова замена мотор грејач црево собранието карактеристики алуминиум Y-конектори за дополнителна издржливост.Апликацијата специфично дизајнирани за да одговара на оригиналот се вклопуваат и во функција на грејач црева на одредени возило години, го прави и модели.Комплетна замена - црева доаѓаат со потребните стеги за лесна инсталација.Квалитетот инженерство - дизајниран во сад и поддржан од страна на децении на автомобилски резервни искуство.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во гаража алатка.Оригинална опрема HVAC грејач црево собранија често не успеваат поради пукнатини во пластични Y-конектор.Оваа Dorman OE ПОПРАВИ замена карактеристики надградена алуминиум Y-приклучок за да се спречат слични неуспеси во иднина.Овој дел е компатибилна со следниве возила.Пред купување, внесете го вашето возило намали во гаража алатка за да се потврди fitment. [Ford Експедиција : 2007, 2008] - [Линколн Navigator : 2007, 2008 Година].

Основни карактеристики

Најдобри понуди