• Обновено
Kat е 14875 750 Вати 3 3/4 Lower Радијатор Црево Грејач

Kat е 14875 750 Вати 3 3/4 Lower Радијатор Црево Грејач

Rating 
DEN 403.20

Залиха
Во магацинот.

Thermostatically контролирани.Лесно да се инсталира со повеќенаменски апликации.Кабелот трајно прицврстени за најдобри електрични конекција.Се поврзува со нормален НАИЗМЕНИЧНА струја преку редовни моќ места.Достапни во 400, 600, и 750 вати.Пониска радијатор црево грејач е електричен грејач дека загрева на моторот на возилото, за да се даде побрзо започнува и го штити моторот од штетата која може да настане за време на ладно време започнува.Загреани мотори, исто така, дава подобра економичност на горивото, плус масло ја подобрува протокот за да обезбеди подобро за подмачкување на моторот, со што се намалува носат и ја зголемува мотор живот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди