• Обновено
Zerostart 3100008 Мотор Блок Грејач за Pontiac, Saab, Субару, 36mm Тема | АДС Одобрени | 120 Volts | 400 W

Zerostart 3100008 Мотор Блок Грејач за Pontiac, Saab, Субару, 36mm Тема | АДС Одобрени | 120 Volts | 400 W

Rating 
DEN 1597.68

Залиха
Во магацинот.

Се обезбеди брз зимата започнува и намалување на моторот од абење.За Pontiac, Saab, Субару.Види Нула започнете каталог за специфични апликации. 36mm тема. 5' (1. 52m) кабелот вклучен.Volts : 120 W : 400 Приклучок Тип : 120 Volt, 15 Amp (Тип А).АДС одобрени.одговара тип : Возило се Специфични.Одговара директно во мраз plug порта.Бакар греење елемент.Обложено челик или кован месинг адаптер.Теми директно во моторот блок.Бакар од нерѓосувачки греење елемент.Обложено челик.Грејач е ставен директно во сува порта на моторот.Брза Инсталација.Нема потреба да се исцеди моторот coolant.Држачи за мотор блок.Бакар греење елемент.Обложено челик.Нула стартувате моторот блок греалки обезбеди директна топлина на моторот coolant или блокирате.Филипс и Temro Индустрии (PTI) е глобална ОЕМ и резервни услуги на сопствени инженерните термички системи и решенија.Моторот блок грејачи се дизајнирани и тестирани за секој поединец мотор апликација.Неколку видови на моторот блок грејачи се на располагање за да ги задоволи вашите специфични потреби, вклучувајќи ги замрзне plug греалки, навој потопни грејачи, плоча-стил греалки и патрон грејачи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди