• Обновено
Eastman 0416112 Епоксидна Обложени Гас Конектор 1/2 инчи MIP, 12, Жолта

Eastman 0416112 Епоксидна Обложени Гас Конектор 1/2 инчи MIP, 12, Жолта

Rating 
DEN 339.36

Залиха
Во магацинот.

Гас конектор мерки 12 инчи во должина и е опремен со 1/2 инчи Машки Железо Цевка (MIP) конекција на секој крај.Изградена на тешки-должност нерѓосувачки челик со епоксидна-обложена жолт финиш да се спротивстави на корозија и обезбедуваат структурна подршка против дробење, kinking, и пукаат.Опремени со поцинкувана челична S45 C фитинзи за безбедна-тесни одговара.Конектори може да издржи до 106,000 BTUh (169,600 за ЛП Гас).Дизајниран за употреба во HVAC апликации, бојлери, се движи, и други апарати.Може да се користи со двете пропан или природен гас.Опис на производот Челик-Flex® 12-инчен гас конектор со Eastman® е изработен од нерѓосувачки челик со жолта епоксидна слој и 5/8 инчи OD (1/2-инчен ОКОЛИЈА.).Длабоко corrugations на конекторот обезбедуваат структурна подршка против дробење, kinking и пукаат.На епоксидни слој е дизајниран да издржи долго изложување на хемикалиите и тешките средини.Ова е многу издржливи конектор со поцинкувана челична 1/2-инчен MIP x 1/2-инчен MIP фитинзи.АДС заверена и во САД и Канада.Овој конектор може да се користи како гас снабдување линија во HVAC апликации, бојлери, се движи, и други апарати.Работи со пропан или природен гас.Од Производителот EZ-FLO е 1/2" MIP x 1/2" MIP x 30" Челик-Flex 505 Серија Гас Конектор е изграден со квалитет во умот.На брановидни нерѓосувачки челик конектори е дизајниран да издржи продолжена изложеност на тешки опкружувања.Длабоко corrugations обезбедуваат структурна подршка против дробење, kinking, и пукаат.АДС заверена и во САД и Канада.

Основни карактеристики

Најдобри понуди