• Обновено
ПЕДЕРОТ NU216E-М1-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок Капацитет, Месинг Кафез, C3 Царинење, 80mm ID, 140mm OD, 26mm Ширина

ПЕДЕРОТ NU216E-М1-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок

Rating 
DEN 7440.00

Залиха
Во магацинот.

Еден ред ролери цилиндрични имајќи за апликации кои поддржуваат висока радијална товари.C3 радијална царинење овозможува термичка експанзија за континуирано оперативни температури до 120 степени C/248 степени Ѓ. Не-лоцирање на лого (две ребра на надворешниот прстен, ниту на внатрешен прстен) овозможува на надворешниот и внатрешниот прстени за да axially да се премести во однос на едни со други од централната позиција.Дувачкиот кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Отстранлив внатрешниот прстен во отворен имајќи овозможува за подмачкување во место.

Основни карактеристики

Најдобри понуди