• Обновено
NTN MUX1012V РОЛЕРИ ЦИЛИНДРИЧНИ BRG (Пакување Од 4)

NTN MUX1012V РОЛЕРИ ЦИЛИНДРИЧНИ BRG (Пакување Од 4)

Rating 
DEN 7437.12

Залиха
Во магацинот.

Најдобар Квалитет.Разумна Цена.Лесен За Употреба.Технички Карактеристики : Тип Внатрешниот Прстен w/ Ролки Понесе Тип Круг Материјал Закорави од Легиран Челик Кафез Материјал Едно Парче Челик Конфигурација Една Толеранција ISO Класа 0 (RBEC 1) Масло Дупка w/o Масло Дупка Статични на Оптоварување 16900 lbf / 75000 N / 75.00 k N Динамичко Оптоварување 12500 lbf / 55500 N / 55.50 k N Куќиште Отвори Тежина 0.578 lb / 0.262 kg Температурата на работа Спектар -40 до 250 §F / -40 до 120 §C Димензионални Карактеристики : Б 2.3622 во / 60.000 мм В 3.3681 во / 85.550 mm W 0.7087 во / 18.000 mm F 2.8618 во / 72.690 mm R 0.0598 во / 1.520 mm.

Основни карактеристики

Најдобри понуди