• Обновено
Линк-Појас (Rexnord) MR5217EX - Ролери Цилиндрични Имајќи - Директно Понесе, 85 mm ID, 150 мм OD, 1.9370 во Ширина, C0 Внатрешни Царинење

Линк-Појас (Rexnord) MR5217EX - Ролери Цилиндрични Имајќи - Директно Понесе, 85 mm ID, 150 мм OD, 1.9370 во

Rating 
DEN 6959.76

Залиха
Во магацинот.

создаден дијаметар : 85 mm.статичен капацитет : 84100 lbs.надворешен дијаметар : 150 мм.прецизност оценка : Не се Рангирани.вкупна ширина : 1.9370 во.Спецификација : понесе дијаметар : 85 mmstatic капацитет : 84100 lbsoutside дијаметар : 150 mmprecision оценка : Не Ratedoverall ширина : 1.9370 inbearing материјал : Хром Steelflanges : (2) Надворешниот Прстен, (1) Внатрешна Ringcage материјал : Steelbore тип : Straightfinish/слој : Uncoatednumber на редови : 1closure тип : Openinternal царинење : C0outer прстен ширина : 49.212 mmring поделба : Separable Внатрешна Ringfillet радиус : 3.18 mmdynamic капацитет : 57600 lbseries : Светло.

Основни карактеристики

Најдобри понуди