• Обновено
NTN MUB5204TM РОЛЕРИ ЦИЛИНДРИЧНИ BRG (Пакување Од 4)

NTN MUB5204TM РОЛЕРИ ЦИЛИНДРИЧНИ BRG (Пакување Од 4)

Rating 
DEN 7445.76

Залиха
Во магацинот.

Најдобар Квалитет.Разумна Цена.Лесен За Употреба.Технички Карактеристики : Тип Ролери Цилиндрични Имајќи го Понесе Тип Круг Материјал Закорави од Легиран Челик Кафез Материјал Никој Конфигурација Една Толеранција ISO Класа 0 (RBEC 1) Масло Дупка w/o Масло Дупка Радијална Внатрешни Царинење CN Статични на Оптоварување 10000 lbf / 44500 N / 44.50 k N Динамичко Оптоварување 11700 lbf / 52000 N / 52.00 k N Куќиште Отвори Тежина 0.395 lb / 0.179 kg Температурата на работа Спектар -40 до 250 §F / -40 до 120 §C Димензионални Карактеристики : Б 0.7874 во / 20.000 mm D 1.8504 во / од 47.000 mm W 0.8125 во / 20.638 мм В 1.6079 во / 40.840 mm F 1.1929 во / 30.300 mm R 0.1250 во / 3.175 mm r 0.1250 во / 3.175 mm.

Основни карактеристики

Најдобри понуди