• Обновено
Kamik Деца' Drizzly Дожд Подигање

Kamik Деца' Drizzly Дожд Подигање

Rating 
DEN 958.08

Залиха
Во магацинот.

100% Синтетички.Увезени.Синтетички единствена.Вратило мерки околу средината на листот од лак.Гума дожд говорница.Прилагодливи најлон јака со Лесно го Зграби Чипка Заклучување.Мека руно обвивка.Kamik удобност ЕВА нога кревет.PUDDLE вулканизирана гумени outsole.Една ладна, drizzly ден не треба да се запре отворено чај партија, и со Kamik drizzly наредени дожд чизми за деца, тоа нема.Овие топли деца' дожд чизми се 100% водоотпорни и функција на прилагодливи јака за екстра заштита од елементи, па отворено игри може да продолжи.Тие дури и се рефлексивни ноќ зраци закрпи за по темница.Kamik доаѓа од местото на крајности.Каде harshest услови се сечат со некои од најубавите глетки што некогаш ќе ги видите.Во Kamik, ќе се направи се обувки кои ги носи за животот нашиот северен потекло.Единствена.Силна.Едноставно сигурен.Ние сме биле прави тоа за повеќе од 100 години.Ден по ден. 24/7. Резултат на сите овие напори : комплетна линија на отворено обувки изграден да се достави супериорна удобност и сигурна заштита во најекстремните услови.Знаеме дека нема да има тоа било друг начин.

Основни карактеристики

Најдобри понуди