• Обновено
OTOR 12 Унца 50 Поставува Јасни Disposalbe Пластика ПП Чаши со Купола Капаци газирани пијалаци Овошни Салати,Десерти,Yogurts Drinkware

OTOR 12 Унца 50 Поставува Јасни Disposalbe Пластика ПП Чаши со Купола Капаци газирани пијалаци Овошни Салати,Десерти,Yogurts

Rating 
DEN 472.32

Залиха
Во магацинот.

Чаши се Направени од храна одделение полипропилен (PP) пластика.Капаците се направени од храна одделение ПЕТ пластика.Ве молиме имајте во предвид дека капаци се компатибилни со цевчиња.Еко-Пријателски, BPA-Free, Висок Вкочанетост, Висока Темп Отпорни.Пластовидно, Не-Стап, Лесно да се Повлече, Освен.Куп и Капакот се Вклопуваат Совршено, Лесно да се Печат и Нема Истекување.Идеален за Сокови, Iced Кафе, Iced Чај, Меур Boba Чај, Лимонада, Пијалаци, Parfait, Сок, Пиво, Замрзнати Пијалаци,Млечни напивки,Десерти. ★Вклучени во Кутија : 12 оз јасно за еднократна употреба пластични чаши, пакување од 50 сетови (50 чаши и 50 купола капаци).Чаши се совршени за доделување освежувачки пијалоци и коктели, Чаши ќе се создаде неодоливо производ презентација при подготовката на пијалаци, млечни напивки, iced чај, газирани пијалаци овошни салати, десерти и повеќе. ★Високо квалитетен материјал : Чаши се Направени од храна одделение полипропилен (PP) пластика.Капаците се направени од храна одделение ПЕТ пластика.BPA free. ★Херметички Капаци & Исклучителна Чаши : Совршен херметички купола капаци со простор за шлаг крем, екстра пијат, iced чај, десерти.Чаши се со мазна површина, Пластовидно, Не-Стап, Лесно да се Повлече, Освен. ★Издржливи : Без да се грижиш за јадења или скршено стакло, можете да се минимизира поплаки на клиентите преку обезбедување на трајни drinkware за пријатно искуство. ★Отпорни на топлина : Може да издржи високите температури на 248 ℉. ★Мерења : Горниот дијаметар 3.5", дното дијаметар 1.72", на Висина од 3,5".Совршена големина, погодни за повеќето пијалок или пијалоци.Исто така може да ги користат овие чаши пакет да го зграби-и-оди храна, како parfaits, ладно салати, зеленчук, овошје, yogurts и други закуски.

Основни карактеристики

Најдобри понуди