• Обновено
Ridgid 30093 RCB-2375 Замена на ПВЦ Цевки Сечилото 2

Ridgid 30093 RCB-2375 Замена на ПВЦ Цевки Сечилото 2

Rating 
DEN 756.72

Залиха
Во магацинот.

Замена на Ножот за употреба со RIDGID РК-2375 Ratcheting Пластични Цевки и Цевки Машина.X-CEL брзи промени нож им овозможува на алатката-бесплатно сечилото промени во секунди.Сечилото лесно парчиња пластика (ПВЦ, CPVC, PP, PEX, PE, гумени црева) и multilayer цевки.Замена на ножот само.Опис на производот Дизајниран да се вклопуваат во RIDGID РК-2375 Ratcheting Пластични Цевки и Цевки Машина, ова RIDGID 30093 Замена Сечилото помага да го продолжи животот на вашиот цевки машина.Напредни X-CEL брзи промени на ножот дизајн им овозможува на алатката-бесплатно сечилото промени во секунди.Напредни сечилото дизајн во комбинација со цевки машина е ratcheting механизам го намалува износот на рака сила е потребно да се намали преку тврд пластичен материјал.Оваа замена на цевка машина сечилото за РК-2375 Ratchet Машина е идеална за цевки со 1/8-инчен до 2-3/8-инчен О Д капацитет и лесно парчиња пластика (ПВЦ, CPVC, PP, PEX, PE, гумени црева) и multilayer цевки.Од 1923 година, RIDGID остана симбол на сигурност на посветени професионалци од експерт занаети.Секоја алатка која го носи RIDGID бренд е конструиран за да истите високи стандарди на квалитет, сила и издржливост, како што беше дека првиот тешки-должност цевка клуч повеќе од 80 години.Од Производителот уште Од 1923 Година, Ridgid остана симбол на сигурност на посветени професионалци од експерт занаети.Секоја алатка која го носи Ridgid бренд е конструиран за да истите високи стандарди на квалитет, сила и издржливост, како што беше дека првиот тешки-должност цевка клуч повеќе од 80 години.Ridgid ги покрива своите производи со доживотна гаранција од дефекти во материјалот или изработката, за животот на алатката.На Ridgid 30093 RCB-2375 замена сечилото е направен да се користи со Ridgid 30088 ratchet акција цевка & цевки машина.

Основни карактеристики

Најдобри понуди