• Обновено
AIRAJ 2-1/2 Ratcheting Цевка Машина, ПВЦ Цевки Машина Голем Отвор со SK5 Челик Сечилото, Погоден за Пластични Црева и Цевки за машини алатки

AIRAJ 2-1/2 Ratcheting Цевка Машина, ПВЦ Цевки Машина Голем Отвор со SK5 Челик Сечилото, Погоден за Пластични

Rating 
DEN 383.76

Залиха
Во магацинот.

Донесувањето на клиентите подобар производ и шопинг искуство е нашата цел.Кога ќе завршите со користење на тоа, можете да тока безбедноста тока за да се избегне опасноста од децата да се допира. 【БЕЗБЕДНОСТ】 Алуминиумско тело и безбедност заклучување на рачката може да биде укината совршено и без никаков напор.По употреба Препорачуваме Rustproof Масло се Применува на ножот.По-продажбата на Услугата Гаранција : Ние обезбеди живот по-продажбата на услугата, ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Нема да чувствувате болки во дланки по долгорочна употреба.Безбедност : Постои нерѓосувачки челик безбедност тока на дното на цевката машина за сечење, која е цврста и дебела.Уникатен триаголник остри blade The машина за сечење е опремен со остар нож кој овозможува лесно и брзо директно и прецизно сечење, правење на вашиот работат повеќе relax2.Најчесто се користи за сечење повеќето пластични маси (ПВЦ, CPVC, PP, PEX, PE, гумени црева) и мулти-слој цевки, кои се користат во различни апликации за да се заврши проектот што треба. 【Висок квалитет на сечилото】Нашите ножеви се направени на борбата против третман, не е лесно да ' рѓа, поостри, што ќе ви овозможи да се користи поефикасно.ТОПЛО TIPS1.На ratchet се вози во голема мера го подобрува залак сила и може да заврши сечење задача со помалку напор. Со цел да се намали идеална шлиц, ве молиме чувајте го пресече најмалку 1,5 инчи далеку од млазницата.Кога го користите овој Производ во Зима, Препорачливо е да се Стави Цевката во Млака Вода да се Загрее,ова ќе се Избегне Пукна Цевки поради Студената Правење Цевки Кревка за Сечење.Гумени рачки совршено се вклопува во вашата рака, обезбедување удобно рамнотежа и контрола, помага да се намалат заморот во една рака работата и што го прави полесно да се работи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди