• Обновено
Starrett 264D Центар Удар Со Квадратни месо тело, 4 Должина, 1/8 Заострените Точка со Дијаметар, 3/8 Плоштад Дебелина

Starrett 264D Центар Удар Со Квадратни месо тело, 4 Должина, 1/8 Заострените Точка со Дијаметар, 3/8 Плоштад

Rating 
DEN 251.04

Залиха
Во магацинот.

Центар удар со 4" должина и 1/8" дијаметар заострените точка прави стартер dimple за водење на вежба малку.Точка е закоравен челик за отпорност на абење.Месо тело е умерен челик за сила.Плоштад месо тело нема да се тркалаат кога оставениот и е knurled за контрола.На Starrett 264 D центар удар е 4" долга и има 3/8" дебела плоштадот месо тело со 1/8" (3 mm) дијаметар заострените точка.Удар има калено челик месо тело за сила и скаменетото челик точка за отпорност на абење.На месо тело е knurled за контрола и има квадратна форма за да се спречи тоа од тркалање кога е поставен на работа површина.Центар удари се направи мали dimple знаци во работното парче за да им помогне ве водиме на вежба малку.Прирачник центар удари имаат метал месо тело со точка и обично се прислушувани со топка-peen чекан да го означите материјалот.Автоматско центар удари имаат внатрешен пролетта механизам кој им овозможува да означите материјалот без користење на чеканот, оставајќи една страна слободни за steadying на работа.На Л. С. Starrett Компанија произведува прецизност на мерење алатки, метрологија и опрема за тестирање, и го виде ножот производи.Компанијата, основана во 1880, е со седиште во Athol, М-р.

Основни карактеристики

Најдобри понуди