• Обновено
Божиќ Симфониски

Божиќ Симфониски

Rating 
DEN 353.52

Залиха
Во магацинот.

Џим Brickman револуција звукот на соло пијано со поп-стил instrumentals и ѕвезда-начичкана вокал соработки.Со четири заверена злато албуми тој е продадоа повеќе од 7 милиони Cd-иња.На овој cinematic нов празник албум, Џим го остварува својот сон на снимање со симфониски оркестар.Албумот карактеристики вокал разубавувањето на Kellii О'Hara (Бродвеј) и Џон Ondrasik (Пет За Борба против).Уживаат во традиционалните омилени "О, Света Ноќ" и "Она што Детето Е Ова", заедно со нови инструментални оригинали.

Основни карактеристики

Најдобри понуди