• Обновено
АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување Професионален 36 Боја Сет на Акрилна Боја и во Големи 18ml Цевки Богата со Живописни Бои за Уметници, Студенти, Почетници - Платно По

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување Професионален 36 Боја Сет на Акрилна Боја и во Големи 18ml Цевки Богата со

Rating 
DEN 455.76

Залиха
Во магацинот.

36 Висок Квалитет Живописни Бои во Голем 18ml Цевки : целосна селекција на 36 уникатен око-фаќање на различни база на вода акрилни бои, кои ќе ви овозможи да се создаде прекрасен живописни ремек-дела.U.S.Уметност Резерви супериорен вршење на уметникот акрилни бои ќе донесе вашиот уметнички дела на живот.Тие се идеални за употреба од страна на професионални уметници, како и на млади кои се стремат уметник.Премиум Професионална Одделение : висок интензитет бои се изработени со врвен квалитет пигменти.Високо пигментирани акрилна боја има мазна конзистентност и одличен покривање на сигналот.Нашите Акрилна боја е многу разноврсна и е одлична за употреба на платно, дрво, платно, хартија и повеќето други уметнички медиум за создавање на ѕид уметност, портрет слики, апстракти, пејзажи, природа или било која од вашите саканата уметнички креации.Забава, Безбеден и Лесен за Користење : Нашата акрилни бои се дете безбедно како тие се не-токсични, на база на вода, киселина-слободни и се во согласност со ASTM D4236 и EN71. Деца, возрасни, уметност учениците и наставниците љубов нашите бои, бидејќи тие се лесни за употреба и обезбеди голема визуелна резултати.Боја Мешање на Тркала : двојно двострано боја мешање воланот е едноставен боја мешање алатка која ви помага да се меша бои ефикасно.Тоа ви овозможува брзо да се меша саканите бои, па можете да се наслика со доверба.Тоа е лесен-за-користење образовни боја алатка која исто така ги вклучува клучните информации за бојата терминологија и дефиниции се користи од страна на уметници.

Основни карактеристики

Најдобри понуди