• Обновено
Winsor & Њутн Уметници' Масло Боја Боја Воведен во Собата, Десет Цевки 21ml

Winsor & Њутн Уметници' Масло Боја Боја Воведен во Собата, Десет Цевки 21ml

Rating 
DEN 1453.20

Залиха
Во магацинот.

Највисоките професионални и квалитетни традиционалните масло боја кои се направени од најдобрите пигменти.Сет содржи избор на десет 21ml цевки на Уметници' Масло Боја.Бои вклучуваат Winsor Жолта, Crimson Alizarine, Ultramarine Green Боја, Winsor Сина боја (Црвена Боја), Winsor Зелена, Окер Жолта, Индиски Црвена, Изгорени Lipan, слонова коска Црна, Титаниум Бела.Конкретната содржина може да варираат.Winsor & Њутн Уметници' Масло Боја е неспоредлив за својата чистота, квалитет и сигурност - успех кој се рефлектира во неговите светски углед меѓу професионални уметници.Секој Winsor & Њутн Уметници' Масло Боја е индивидуално формулиран за да се подобри секој пигмент природни карактеристики и да се обезбеди стабилност на color.By остварување на максимална контрола на квалитетот во текот на сите фази на производство, изборот на најсоодветен сушење масла и метод на пигмент дисперзија, на уникатен индивидуалните својства на секоја боја се зачувани.Во комбинација со над 180 години на производство и контрола на квалитет, стручност, формулацијата на Уметникот Масло Боја обезбедува најдобрите суровини се направени во Најдобрите Светски Бои.Оваа специјална воведниот сет содржи 10 од најпопуларните Уметници' Масло Бои во 21ml (0.71 мл.) цевки.Бои вклучени се : Winsor Жолта, Alizarin Crimson, Ultramarine (Зелена Сенка), Winsor Сина боја (Црвена Сенка), Winsor Зелена, Окер Жолта, Индиски Црвена, Изгорени Lipan, слонова коска Црна и Титаниум Бела.

Основни карактеристики

Најдобри понуди