• Обновено
Замена за Bobbin СЛУЧАЈ # 832517008 Alt# 832517204 832517112 395719-84 Janome NewHome Elna +

Замена за Bobbin СЛУЧАЈ 832517008 Alt 832517204 832517112 395719-84 Janome NewHome Elna +

Rating 
DEN 1648.80

Залиха
Во магацинот.

Ова е Нова Пластични Bobbin Случај # 832517008 дека Замена за следниве модели.На bobbin случај е дел од машина за шиење дека bobbin е вметната во, кое ја држи тензијата на bobbin тема.Тензијата е прилагодлив преку завртка на страната на bobbin случај.Бидете сигурни да го користите bobbins кои се специјално дизајнирани да работат со оваа bobbin случај, како и други bobbins ќе предизвика прескокнат бода и може да предизвика поголеми проблеми за вашата машина за шиење.Оваа Bobbin Случај зема Bobbin # 102261103. Замена за ELNA МОДЕЛИ - CE20, 9006. Замена за JANOME NEWHOME МОДЕЛИ - 5000, 9000, 10000, MC300 E, MC350 E, MC5000, MC9000, MC9500, MC9700, MC10000, MC10001, MC11000. Друг Дел Броеви - 832517204, 832517112, 395719-84. Замена за BOBBIN СЛУЧАЈ # 832517008 Alt# 832517204 832517112 395719-84 за Janome New Home Elna +.

Основни карактеристики

Најдобри понуди