• Обновено
Banshee Литиум 36v 100Ah Длабоко Циклус на Морските Контрола Моторни Батеријата

Banshee Литиум 36v 100Ah Длабоко Циклус на Морските Контрола Моторни Батеријата

Rating 
DEN 688.80

Залиха
Во магацинот.

Мерење само 76 килограми, оваа батерија фрла тежината на конвенционалните оловни батерии, обезбедувајќи голем поттик во однос на перформансите и капацитетот што значи дека ќе пропуштите ниту една секунда од кандидира време.Нашите 36 V 100 AH Li Fe PO4 батеријата е вградена во BMS (Батеријата Management System) за да го заштити од overcharge, над-испуштање, над-струја, и краток спој со одлични само-празнење стапка.Banshee 36 V батерии се изградени со врвот на линијата Li Fe PO4 батеријата клетки кои се конструирани да се достави супериорни перформанси, Одлична Капка во замена за AGM Запечатени оловни Батеријата.Нашите батерии користете највисок-одделение клетки и компоненти за да се обезбеди безбедноста, бидејќи тоа е она што е најзначајно.Последните 8 до 10 пати подолго од стандардната оловни батерии.На Banshee 36 V батерии доаѓа со вграден во BMS (Батеријата Management System), така што може да има мир на умот, додека полнењето и користење.Идеален за 36 V длабоко циклус апликации во Каравани, Camper Приколки, Медицински Помагала, Motorhomes & Електрична Мобилност на Скутер.Banshee батерии е продажба на литиум батерии повеќе од било кој друг во пазарот. 50% полесен од оловни батеријата на истиот капацитет, И нема меморија ефект, без оглед на тоа што државата батеријата е во, тоа може да се користи штом тоа ќе е обвинет.Ќе видите нашите батерии на саеми сите делови на земјата и ние сме во среден запад на IL оперативни за повеќе од 20 години.Оваа батерија е погодна за сите апликации, вклучувајќи соларна, морски, отворено и речиси се друго што бара 36 V батеријата.Кога ќе купите Banshee 36 V 100 AH батеријата исто така, ќе добиете поддршка очекува купување кога таквата висока вредност на објектот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди