• Обновено
36V 100AH литиум батерија

36V 100AH литиум батерија

Rating 
DEN 14879.76

Залиха
Во магацинот.

Banshee 36 V батерии се изградени со врвот на линијата Li Fe PO4 батеријата клетки кои се конструирани да се достави супериорни перформанси, Одлична Капка во замена за AGM Запечатени оловни Батеријата.Последните 8 до 10 пати подолго од стандардната оловни батерии.Нашите производи имаат 10 години услугата живот и да се обезбеди пет годишна гаранција. 50% полесен од оловни батеријата на истиот капацитет, И нема меморија ефект, без оглед на тоа што државата батеријата е во, тоа може да се користи штом тоа ќе е обвинет.Идеален за 36 V длабоко циклус апликации во Каравани, Camper Приколки, Медицински Помагала, Motorhomes & Електрична Мобилност на Скутер.Нашите 36 V 100 AH Li Fe PO4 батеријата е вградена во BMS (Батеријата Management System) за да го заштити од overcharge, над-испуштање, над-струја, и краток спој со одлични само-празнење стапка.Вграден температура заштита функција, BMS намалувања исклучување на полнење под -4℉(-20°C,висока темп отсечени спречува полнење со текот на 158℉(70℃).L - 20.55" W - 10.59" H - 8.82" Тежина : 76 кг.Карактеристики : 5 Година Гаранција Брзо Полнење За Заштеда На Енергија Ниска Температура Почнете Долго Траење На Батеријата Мала Тежина.

Основни карактеристики

Најдобри понуди