• Обновено
WITYYE Поместена Седиште Трансфер на Клупата, Туш Столче Туш Виткање Стол Преносни Мобилни Тоалетни Столови Бања Стол Медиокритет Стол Стари лица со Седиште Commode Чаир

WITYYE Поместена Седиште Трансфер на Клупата, Туш Столче Туш Виткање Стол Преносни Мобилни Тоалетни Столови

Rating 
DEN 1816.80

Залиха
Во магацинот.

Производ Parameters Material : Алуминиум;Оптоварување : 180 Kg;Употреба : Мултифункционален Тоалет Седиште, Може да Се Користи Како Бања Стол / Троседот Стол;Забелешка : Проверете Дали Постои Било каква Вода Дамки Пред да ги Користите за да се Избегне Лизгање;Не Го Стави на Нестабилна Земјата;Постари лица, Бремени Жени и Пациентите Треба да се Оди во Тоалет со Помош на Придружниот Персонал;на Долгорочен Употреба на Commode е Лесно да се Одгледуваат и Мирис. 3 Позиција Push Копчето Висина Корекција : Погодно Прилагодува за Различни Висина Requirment.Безбедно да Влезе и да излезе од Кадата со Доверба.Димензиите Се Мери со Рака, Постои Отстапување од 13 Cm, ве Молам да Ми Прости;Welldesigned Nonslip Совет за Безбедно и Сигурно Искуство.Заспивам Потпирач за Полесно Трансфери : Лесен-За-Ослободување Капка-Рака Механизам за Полесно Странични Трансфери на и надвор од Commode, Место во близина на Креветот со во близина на Арм надолу за Пациентите Transferduthe Ноќ,Одржување на Самостојно Живеење.Оваа Туш Клупата со Грбот Не Бара Tools, и е Брзо и Лесно да го Инсталирате во Вашиот Тоалет.Тоа Може да го Реши Проблемот на Toileting за Лицата со Намалена Подвижност со Замена на Функцијата на Тоалет.Ве молиме Чисти Тоалетот Седиште Редовно.на Commode е Наменета за Луѓе со Ограничена Подвижност или Недоволен Нога Сила за да се Обезбеди Максимална Удобност.Трансфер Клупата Беше Направена за да Удобно Поддршка на Пациент во Седечка Положба, Кога е Потребно.Commode Стол и Воскресна Тоалет Седиште : Хармоничен Дизајн со 450 Фунти Тежина Капацитет Овозможува Ова Commode да Се Користи Како Ноќни Commode, Тоалет Рамка или Покрена Тоалет Седиштето Кои го Прават Тоа Многу Полесно за Оние Кои Имаат Тешкотија да Патуваат до Бањата или со Користење на Конвенционалните Тоалети.

Основни карактеристики

Најдобри понуди