• Обновено
Dove Напредна Нега Antiperspirant Deodorant Stick за Жените, Кул Essentials, за 48 Часа Заштита И Меки И Удобни Underarms, 2.6 оз, 2 Count

Dove Напредна Нега Antiperspirant Deodorant Stick за Жените, Кул Essentials, за 48 Часа Заштита И Меки И Удобни

Rating 
DEN 227.52

Залиха
Во магацинот.

Dove antiperspirant deodorant, збогатен со нашите потпис 1/4 moisturizers со природни масла, се грижи за вашата деликатна underarm кожата, оставајќи вашиот underarms чувство здрава и заштитена.ЕФЕКТИВНА ЗАШТИТА И ВИД НА КОЖА : Dove Напредна Нега Кул Essentials Antiperspirant Deodorant Stick држи вашиот underarms сува и мирис-бесплатно за до 48 часа, додека се вид на вашата кожа.Dove Antiperspirant Дезодоранси доставување ефективна underarm заштита и се вид на кожа, така жените можат да бидат ослободени од underarm inhibitions и да живеат убаво unselfconsciously.За најдобри резултати, ќе се применуваат овој Гулаб antiperspirant deodorant да сува кожа после туширање и да уживате во свежа, удобно сува кожа од утро до вечер.МЕКИ И УДОБНИ UNDERARMS : Нашата antiperspirant deodorant за жените, содржат 1/4 moisturizers со природни масла, се грижи за вашиот underarm кожата.Исполнет со свеж мирис на јасни краставица и honeydew диња помеша со зелен чај, Dove Напредна Нега Кул Essentials Antiperspirant Deodorant Stick е совршен, ако сте во потрага за долго-траен, invigorating, и свеж мирис.Ние сме на мисија да им помогне на жените да се подигне нивната самодоверба – затоа што ние веруваме дека убавината треба да биде извор на доверба, не анксиозност.УВЕРЕНИЕ без СУРОВОСТ : Глобално ниво, Гулаб не тестираат на животни и е сертифициран од суровост-слободни од КАРТАТА.ОСЛОБОДУВА ОД UNDERARM ГРИЖИ : Ова се жените deodorant stick ги штити и да се грижи за кожата, така што ќе може да биде слободен од underarm inhibitions и да живеат убаво unselfconsciously.Со алкохол-слободен формула која е вид на кожа, ова deodorant помага да се ослободат од иритација дека бричење може да предизвика.Колку што се грижи за кожата, овој deodorant за жените не компромис за ефективна antiperspirant заштита.Dove е сертифициран суровост-слободни од КАРТАТА е затоа што ние веруваме дека вистинската убавина е суровост-слободни.Тоа е исто така одличен избор, ако сте во потрага за deodorant за чувствителна кожа.

Основни карактеристики

Најдобри понуди