• Обновено
Тајната Antiperspirant Клинички Сила Deodorant за Жените, Мека Цврсти, Водоотпорен, 2.6 оз

Тајната Antiperspirant Клинички Сила Deodorant за Жените, Мека Цврсти, Водоотпорен, 2.6 оз

Rating 
DEN 287.28

Залиха
Во магацинот.

Тајната Клинички Сила Мазни и Цврсти—неверојатна заштита, без оглед на тоа што на ден може да донесе.заштита бара од обичен antiperspirant).Пакувањето Може Да Варираат.Бидејќи потење стимулира мирис предизвикува бактерии, antiperspirants исто така помагаат да се намали мирис на телото.Пот и мирис не одговара за Клинички Сила 48 часа на рецепт-сила мирис контрола и wetness заштита.Тајната Клинички Сила нуди wetness заштита на рецепт-сила на производот, но со помалку иритација, што го прави идеален за секојдневна употреба.Надвор од тој датум, состојки може да не се стабилни и/или производ формулација може да се промени.На тој начин, кога потење е присутна во underarm, мирис за борба против капсули апсорбира мирис и ослободување мирис колку што е потребно.Покрај тоа, повеќето дезодоранси се миризливи исто така и да се борат мирис.Тајната Клинички Сила Мазна, Цврста, исто така, обезбедува 4 X стрес пот заштита наспротина wetness заштита што се бара од еден обичен antiperspirant.Кога активната состојка во Тајната доаѓа во контакт со вашите потење, тоа се раствора во пот канали.Мирис за борба против капсули во Тајност Клинички Сила ќе работи како што треба на нив.Да, Тајна antiperspirants имаат рок на траење се наоѓа или на дното на садот или на дното на задната етикета.Бактерии, која напредува во топла и влажна околина, да се прекине потење и да се создаде underarm мирис.За разлика од antiperspirants, дезодоранси не се намали wetness; тие помагаат да се намали бактериите кои се напредува во потење и да предизвика odor.Дали сте знаеле дека топлина, активност, и стрес може сите да предизвика да се пот и дека стресот пот мириса полошо од другите видови на пот?Стрес пот доаѓа од различни жлезда, предизвикува повеќе бактерии и повеќе мирис.Клинички Сила ви дава 2 X подобро пот заштита* (*Vs.

Основни карактеристики

Најдобри понуди