• Обновено
Dove Невидливи Солидна Antiperspirant Deodorant Stick за Жените, Оригинални Чисти, За Сите Денот Underarm Пот & Мирис Заштита 2.6 оз

Dove Невидливи Солидна Antiperspirant Deodorant Stick за Жените, Оригинални Чисти, За Сите Денот Underarm Пот

Rating 
DEN 486.72

Залиха
Во магацинот.

Неговите невидливи солидна формат значи дека можете да добиете облечени и да си одат, без да се грижиш за deodorant дамки.Оваа deodorant stick ви дава целиот ден antiperspirant заштита од underarm пот и мирис, е чиста, потпис мирис за да се задржи чувствувате свежо во текот на целиот ден, и глајд модели на за лесна апликација.На глобално ниво, Гулаб не тестираат на животни, па на сите наши antiperspirant дезодоранси се суровост-слободни и заверена од страна на КАРТАТА за додаде мир на умот.0% алкохол (етанол) формула помага на вашата underarm кожата се опорави од иритација предизвикана од бричење, премногу.За да го добиете максимумот од вашиот antiperspirant deodorant stick, лизгајте го во текот ладно, суво underarms два или три пати додека уште слој се нанесува.Dove Невидливи Солидна Оригинални Чисти Antiperspirant Deodorant Stick обезбедува сите денот underarm пот & мирис заштита.На Гулаб, нашата визија е на еден свет каде убавината е извор на доверба, а не анксиозност.Antiperspirant deodorant stick глајд модели на за лесна апликација.

Основни карактеристики

Најдобри понуди