• Обновено
Совршенство Синџир Производи 65630 #1 Вратоврска Од Синџир, Светла Поцинкуван 30 FT Картон

Совршенство Синџир Производи 65630 1 Вратоврска Од Синџир, Светла Поцинкуван 30 FT Картон

Rating 
DEN 470.64

Залиха
Во магацинот.

Жица со дијаметар од овој синџир е #1. Жица со дијаметар од синџирот е дебелината на жицата се користи во секој поединечен синџир линк.Изработени од челик жица за сила и издржливост.Суровини жица која е цинк позлатен за отпорност на корозија, пред да биде произведен во синџир.Работното оптоварување граница на овој синџир е 155 lbs.Работното оптоварување граница на синџир е максималното оптоварување или тежината која се одржа од синџирот.Направен во САД.Претходно спакувани челик вратоврска од синџирот на собранието се состои од двојно јамка синџир со завртување snap на едниот крај и подели прстен на други.Достапни во повеќе синџир големини и должини.Не користите со Задави тип или прилагодлива јаки.Бидете сигурни дека им надвор е обезбедено во таков начин што е, не може да стане испреплетени со други предмети.Домашно милениче родител надзор и пресуда е потребно.Никогаш нема да ја напушти вашето куче без надзор додека е на вратоврска надвор.Одржување на вашето куче врзан за долги периоди на време или за време на екстремни временски никогаш не е прифатливо.

Основни карактеристики

Најдобри понуди