• Обновено
Pidoko Деца Abacus за Деца Математика - Дрвени Пребројување на Играчки за Години - Montessori Математика Manipulatives Монистра - Едукативни Играчки за децата во Предучилишните Момч?

Pidoko Деца Abacus за Деца Математика - Дрвени Пребројување на Играчки за Години - Montessori Математика Manipulatives

Rating 
DEN 359.76

Залиха
Во магацинот.

С ASTM F963 стандарди за безбедност, бидејќи безбедноста на нашите играчки е толку важно за нас, како што тоа е за вас. 10 бисери во секој ред (100 брои вкупно).Ние се одржи на играчка за безбедност и квалитет на нашето срце.МОЌЕН УЧЕЊЕ РЕСУРСИ - Како родители, сите ние сакаме нашите деца да се успее, да excel, за да заличи својата иднина.За Pidoko Деца : Pidoko Деца е основана на принципот на обезбедување на клиенти со доверба тие треба да поминат секој долар на нашите производи.Концептот на сфатат и да се пресели на монистра, ќе се згрижат повеќе визуелни и сензорни врска со броеви и пребројување на гласовите. (100 монистра брои вкупно).Тоа е причината зошто сите наши играчки се тестирани за да ги исполни или надмине U.Оваа играчка носи најдоброто од двата светови.Ние сите можеме да се договорат за да моќта на учење и чуда што може да се направи.Smart дизајн, здрав дрво, лесно да се зафат монистра за деца.Клиенти тврдат дека нашето дрвени abacus може да се користи хоризонтално или вертикално.Ова броење рамка е совршен прилог за daycares, montessori, градинки, училишта и други по мерка на детето playrooms.И, бидејќи ние одржуваме високи стандарди за квалитет и употреба трајни дрво, нашите играчки може да се пренесува на еден брат, или на некој пријател.СВЕЖО ВОЛШЕБНО БОИ - Здрав дрвена конструкција со свежи родово-неутрални бои, што го прави совршена играчка за двете момчиња и девојчиња.Исто така, прави одлична алатка за родителите и наставниците за да им помогне со раните развојни вештини.Децата ќе уживаат во разиграното начин на учење на нивните 123s со оваа иновативна играчка abacus.

Основни карактеристики

Најдобри понуди